logo webu

Statistická předpověď počasí

Na této stránce naleznete historické rekordy a statistiky z meteorologické stanice Brno, které se váží ke zvolenému dni. Výchozím nastavením je dnešní datum, pokud si chcete zobrazit přehled k jinému dni je možné využít kalendář pod tímto odstavcem. Statistika je vypočítávána z dat měřených od roku 2002.

Zvolte den

K čemu je vlastně dobré vědět jak bylo v historii? Historické údaje nám poskytují cenné informace o podnebí daného místa. údaje mohou poskytnout představu o tom jaké klimatické podmínky panují dlouhodobě právě pro tento den. Pomocí takto dlouhodobě sbíraných informací je možné porovnávat historické průměr s dnešním počasím. Také je možné pomocí nich pro libovolný den v roce přibližně odhadnout jaké počasí by mohlo nastat, či případně jaké počasí bysme tento den neměli očekávat.

Denní průběh teploty

Graf ukazuje průběh teploty v čase pro dny s datumem 3.6. Pro každou denní hodinu je zobrazena minimální a maximální teplota naměřená pro tento den a také medián, který charakterizuje typický průběh teploty pro daný den. Tlustou čarou je pak znázorněn vybraný den (pokud je vybrán).

Pravděpodobnost poklesu teploty

Graf zobrazuje pro každou hodinu pravděpodobnost poklesu teploty pod určitou hodnotu.

Pravděpodobnost vzestupu teploty

Graf zobrazuje pro každou hodinu pravděpodobnost vzestupu teploty nad určitou hodnotu.

Některé prvky webu byly webovým prohlížečem zablokovány.
Deaktivujte prosím rozšíření blokující některé prvky webu a stránku obnovte.